Zeytin Dalı Harekatı'nda bir asker şehit oldu

14 Mart 2018 10:07 TSİ

Afrin'de terör hedeflerine düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nda bir asker şehit düştü.


TSK tarafından 20 Ocak'ta, Afrin bölgesinde PKK/KCK/PYD-YPG'li ve DEAŞ'lı teröristlere yönelik başlatılan Zeytin Dalı Harekatı devam ediyor. 

TSK harekatta bir askerin şehit düştüğünü açıkladı.

"Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında 13 Mart 2018 tarihinde Afrin bölgesinde icra edilen operasyonlar esnasında, bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır dileriz."

Kur'an-ı Kerim'i yerden kaldırmak istedi

Uzman Çavuş Orhan Sürmen'in harekatta bir evde arama yapılırken teröristlerin, bomba tuzakladığı Kur’an-ı Kerim’i yerden kaldırmak isterken bombanın infilak etmesi sonucu şehit olduğu ortaya çıktı. 

Şehadet haberi ailesine verildi

Şehit Sürmen'in Kahramanmaraş'ın Çağlayancerit ilçesindeki baba ocağına haberi ulaştı. 

Şehidin Fatih Mahallesi'nde oturan ailesine acı haberi yetkililer verdi. Kayseri 1. Komando Tugay Komutanlığı'nda görev yaparken geçici görevle Afrin'e giden Orhan Sürmen'in şehit haberini alan aile fertleri gözyaşlarına boğuldu.

Bekar olan Orhan Sürmen'in şehit olduğunu duyan yakınları ve komşuları baba evine akın etti. Baba ocağına ve sokağa Türk bayrakları asıldı.

Kaynak: TRT Haber