İbrahim Kalın ve İsrafil Kışla Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığına atandı

09 Kasım 2018 09:02 TSİ

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlıklarına Doç. Dr. İbrahim Kalın ve İsrafil Kışla atandı. Ayrıca Kalın'a "Büyükelçi" unvanı verildi.


Cumhurbaşkanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Milli Savunma Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı ile ilgili atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlıklarına Doç. Dr. İbrahim Kalın ve İsrafil Kışla atandı. İbrahim Kalın'a "Büyükelçi" unvanı da verildi.

Büyükelçi atamaları Resmi Gazete'de

Yunanistan, Somali ve Fas büyükelçileri değiştirildi.

Yunanistan Büyükelçisi Yaşar Halit Çevik'in yerine İkili Siyasi İşler ve Denizcilik-Havacılık-Hudut Genel Müdürü Burak Özügergin atandı.

Somali Büyükelçisi Olgan Bekar'ın yerine Mehmet Yılmaz görevlendirildi.

Merkeze alınan Fas Büyükelçisi Ethem Barkan Öz'ün yerine Libya Büyükelçisi Ahmet Aydın Doğan atandı.

Ayrıca Paraguay  Büyükelçiliğine, Güneydoğu Asya ve Pasifik Genel Müdür Yardımcısı Armağan İnci Ersoy, Mali Büyükelçiliğine, Protokol Genel Müdür Yardımcısı Murat Mustafa Onart, Benin Büyükelçiliğine ise Kuzey Afrika İkili Siyasi İşler Genel Müdür Yardımcısı Kemal Onur Özçeri getirildi.

Diyanette görevden alma, Milli Savunma Bakanlığına atama

Niğde İl Müftüsü Alaaddin Gürpınar görevinden alındı.

Milli Savunma Bakanlığında açık bulunan müfettişliklere, vergi müfettişleri Armağan Sütlüoğlu, Yakup Arslan, Selçuk Sönmez, Kadir Şahin, Emrah Arslan ve Ömer Faruk Toklu atandı.

Kaynak: TRT Haber / AA